Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

„KRÓL MACIUŚ PIERWSZY” - inscenizacja

 

Uczniowie klasy III c efektywnie pracują na zajęciach Kółka Teatralnego. W bieżącym roku szkolnym już po raz drugi zaprezentowali się na scenie. Tym razem, 17 grudnia 2012 roku, przedstawili swoim młodszym kolegom inscenizację utworu Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Jest to najbardziej znany utwór tego pisarza, który w formie baśniowo - fantastycznej powieści przygodowej mówi o problemach filozoficznych i dylematach władzy małego króla - reformatora. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Karol Stępień. Pięknie prezentował się na scenie w otoczeniu swoich sług i ministrów.

Odbywał wiele zagranicznych podróży swoją piękną karetą, którą powozili Daniel i Maksymilian.

Spotykał się z innymi królami (Bartosz, Jakub), aby zdobyć pieniądze na swoje reformy.

Dostojnie prezentował się król - Bartosz w otoczeniu pięknych księżniczek.

Król Maciuś miał również rozliczne przygody w egzotycznych krajach. Z prośbą o pieniądze pojechał nawet do dzikiego króla Bum - Druma (Filip), którego księżniczki – murzynki (Natalia i Luiza) wyglądały wprost niesamowicie.

Gdy już Maciuś zdobył złoto ogłosił, że wprowadza swoje trzy reformy, i że jeszcze wiele innych reform będzie chciał wprowadzić.

Ale los reformatorów nigdy nie jest lekki…Tak kończy się ta ironiczna i całkowicie, jak na baśń przystało, realistyczna opowieść o marzeniach małego władcy. A wszystko to przyśniło się zmęczonemu uczniowi (Hubert), za sprawą pięknej czarownicy, w rolę której wcieliła się Klaudia Bąk.

Młodzi aktorzy zachwycili publiczność nie tylko swoją grą, ale też pięknymi strojami.

Za swój występ otrzymali gromkie brawa i podziękowanie od pani wicedyrektor Małgorzaty Chrzanowskiej.

Lucyna Kula

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!