MOST

10 lutego w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie – Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe (MOST). Było ono podsumowaniem naszych działań w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Szkoła z Klasą 2.0, która wspiera nauczycieli w procesie wdrażania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkole.

Spotkanie składało się z trzech części. Pierwszą z nich była debata przedstawicieli uczniów klas III-VI nad szkolnym Kodeksem 2.0, czyli szkolnym zestawem zasad i wskazówek, jak należy prawidłowo korzystać z TIK. Debata była prowadzona przez koordynatora akcji Marzenę Kałużę-Zwierz, panią Annę Kolarz – szkolnego pedagoga i panią Ewelinę Ciślak – opiekuna biblioteki szkolnej. Pani dyrektor Małgorzata Chrzanowska podsumowała burzliwe obrady. W każdej klasie odbyła się wcześniej mniejsza debata na godzinach wychowawczych, dlatego uczniowie bardzo sprawnie spisali własne pomysły, z których powstanie robocza wersja „dwójkowego” Kodeksu 2.0, nad wprowadzeniem którego będziemy się skupiać w drugim semestrze i dopracowywać ostateczną jego wersję.

most2016_1.jpg - 98.12 KB

most2016_2.jpg - 100.28 KB

W drugiej części odbyło się bardzo ciekawe przedstawienie dotyczące Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku był obchodzony 9 lutego. Przedstawienie przygotowały panie: Jadwiga Kubicka i Lucyna Kula wraz ze swoimi uczniami.

most2016_3.jpg - 98.45 KB

Trzecią część MOST-u stanowiło podsumowanie zadań w ramach akcji Szkoła z Klasą 2.0, które zostały zrealizowane w pierwszym semestrze: Akcja Czytelnicza, czy Odwrócone Lekcje. Zadania były wykonywane przez panie: Marzenę Gzyl, Ewę Gunię (Justynę Nieć) i Wiolettę Kumor.

most2016_4.jpg - 93.51 KB

Marzena Kałuża-Zwierz