Kodeks 2.0, czyli szkolny zestaw zasad i wskazówek, jak należy prawidłowo korzystać z TIK:

1. Uczniowie i nauczyciele mają wyciszone telefony w szkole.  Telefonu można użyć tylko w nagłych wypadkach.
  2. Wykorzystujemy wiedzę z Internetu i TIK na lekcjach i w domu. W czasie pozalekcyjnym mamy dostęp do komputerów w szkole pod nadzorem nauczycieli.
  3. Korzystając z sieci, nie dajemy się złowić w sieć. Nie podajemy swoich danych i zdjęć obcym osobom.
  4. Zachowujemy ostrożność w kontaktach on-line. Komunikujemy się tylko ze znajomymi.
  5. Gdy kłopot w necie macie, mówcie to szybko tacie.
  6. W Internecie dużo niebezpieczeństw, więc uważaj, gdzie klikasz! Kiedy widzisz przemoc, szybko z niego znikaj.
  7. Materiały w Internecie służą do inspiracji, a nie do kopiowania. Jeśli jednak kopiujemy coś z Internetu, zawsze podajemy źródło i autora.
  8. Czytamy ze zrozumieniem i traktujemy krytycznie teksty wyszukiwane w Internecie.
  9. Używamy legalnych programów. Nie ściągamy nielegalnie filmów i muzyki.
  10. Gramy w gry komputerowe, które są adekwatne do naszego wieku.
  11. Inspirujemy dorosłych do korzystania z TIK i organizujemy w szkole spotkania, w których dowiedzą się o tym więcej.