Lekcje dla kolegów

W programie „Szkoła z Klasą 2.0” klasa III b realizuje zadanie „Uczymy innych”. W ramach tego zadania dzieci same się uczą i przygotowują lekcje dla swoich kolegów z klasy, ale nie tylko.

Pierwszą lekcję dla kolegów przygotowała Madzia Molisak. Tematem jej zajęć było powietrze. Madzia przygotowała trzy doświadczenia, prezentację i na podsumowanie krzyżówkę. Poprowadziła zajęcia również w klasie III a. Drugie zajęcia o Krakowie przygotowała Lenka. Pięknie przebrała się w strój krakowski. Pokazała modele najważniejszych zabytków dawnej stolicy Polski. Przeczytała legendę o przerwanym hejnale. Kolejną lekcję przygotowały Kasia Rajkiewicz i Natalka Kwiecień. Dziewczynki również przygotowały prezentację o rasach koni oraz krzyżówkę na podsumowanie zajęć. Natalka pokazała zdjęcia z wystaw koni, ich paszporty. Hubercik Oryniak przygotował i przedstawił prezentację o kilku rasach psów, pokazał dzieciom zdjęcia, rodowody psów, medale z wystaw. Antoś Kurpisz-Sobucki przedstawił kolegom 13 rzeczy, o których na 100% nie wiedzą. Wszystkie zajęcia były pięknie przygotowane i podobały się kolegom.

uczymy2016_1.jpg - 89.31 KB

uczymy2016_2.jpg - 81.81 KB