Szkolny Konkurs Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu

28 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu.

konk_sienk2016_1.JPG - 102.88 KB

Udział w nim wzięło 10 uczniów z klas piątych i szóstych.

konk_sienk2016_2.JPG - 127.88 KB

Zawodnicy odpowiadali na pytania przygotowane na podstawie prezentacji zamieszczonych na stronie internetowej szkoły oraz lektur: Sachem”, „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Ponadto uczestnicy obejrzeli fragmenty najbardziej znanych ekranizacji utworów Noblisty.

konk_sienk2016_3.jpg - 78.41 KB

Poziom wiedzy był bardzo wyrównany, ale bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele klasy VI b – Igor Pakosiński i Wiktoria Bąk, i to oni zdobyli najwyższe miejsce na podium. Tuż za nimi uplasowali się: Joanna Śledzik, Anna Sojka, Jakub Kałucki, Bartosz Piwowarczyk – przedstawiciele klasy VI c. Trzecie miejsce przypadło przedstawicielom klasy V b – Alicji Handzlik i Klaudii Piwowarczyk. Wszyscy uczestnicy turnieju wiedzy otrzymali dyplomy oraz książki… oczywiście autorstwa Henryka Sienkiewicza.

konk_sienk2016_4.JPG - 115.69 KB

Zmaganiom towarzyszyła wspaniała atmosfera i aplauz dopingujących kolegów i koleżanek.

konk_sienk2016_5.JPG - 129.13 KB

Ewa Gunia