Szkoła z Klasą 2.0

Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do kolejnego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej – Szkoła z Klasą 2.0. To kolejny program wsparcia dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów. Zadania do wykonania w tym programie inspirują nauczycieli do stosowania nowatorskich metod nauczania, a dyrektorów – do wprowadzania zmian.

Więcej informacji na temat programu znajduje się w witrynie http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero.

W pierwszym semestrze uczniowie p. Marzeny Gzyl (kl. III b) realizowali temat „Czytając tropimy wiedzę”. P. Ewa Gunia zrealizowała temat „Bez tej miłości nie można żyć... ”Do sosny polskiej”. Obydwa zadania dotyczyły czytania ze zrozumieniem. Natomiast p. Wioletta Kumor zrealizowała odwróconą lekcję, której temat brzmiał: „Zdobywamy Kartę Turysty-Europejczyka”.

Przed nami duże wydarzenie – Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe (MOST), podczas którego podsumujemy nasze działania w pierwszym semestrze oraz przedyskutujemy wspólnie Kodeks 2.0, czyli zasady szkolnego regulaminu korzystania z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej (TIK) w uczeniu się i nauczaniu.

Koordynator Marzena Kałuża-Zwierz