Pasowanie na czytelnika

W piątek, 19 lutego, w naszej bibliotece szkolnej, jak co roku, odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Pierwszaków przywitała pani bibliotekarka wraz z uczniami należącymi do Koła Przyjaciół Książki, którzy przygotowali ciekawy program artystyczny.

Zapoznali oni pierwszaków z zasadami panującymi w bibliotece, a nasze mole książkowe sprawdziły wiedzę maluchów na temat popularnych baśni.

pasowanie2016_1.JPG - 107.70 KB

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, podczas którego uczniowie przyrzekali dbać o książki i być ich przyjacielem.

Na pamiątkę pełnoprawni już czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki, przygotowane specjalnie na tę okazję, oraz dyplomy klasowe.

pasowanie2016_2.jpg - 87.95 KB

Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, która mam nadzieję będzie trwała latami.

Ewelina Ciślak