Truskawkowy dżem

Wywiad z p. Marcinem Majchrem, absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju, przeprowadziła Julia Solarska z kl. V b

- Witaj Marcin. Chciałabym Cię zapytać o lata szkolne spędzone w szkole podstawowej.

- Witaj Julia. Dobrze, to proszę o pierwsze pytanie.

- Kto był twoim wychowawcą, kiedy chodziłeś do naszej szkoły?

- Moją wychowawczynią była pani Kosiuba. Zapewne teraz już nie uczy w szkole.

- Jak wspominasz okres nauki w klasach I-III?

- Bardzo dobrze wspominam ten okres. Razem z kolegami często figlowaliśmy, były to mile spędzone chwile.

- Który z nauczycieli najbardziej zapisał się w twojej pamięci?

- Najbardziej w mojej pamięci zapisała się pani Starościak, która uczyła języka polskiego. Teraz ta pani jest na emeryturze, ale właśnie ją najlepiej pamiętam.

- Czy przeżyłeś w szkole jakieś zabawne historie?

- Tak, pamiętam. Kiedyś z kolegami robiliśmy sobie żarty. Pewnego razu kiedy byłem na górnym holu, to koledzy szybko pobiegli do szatni i włożyli mi do butów dżem. Wyobraź sobie moje zdziwienie, kiedy w moich butach zobaczyłem dżem truskawkowy.

- Czy na przestrzeni tych kilku lat inaczej spostrzegasz szkołę podstawową?

- Inaczej, bo teraz wprowadzone są języki obce, rozwinęła się informatyka, wkroczyła komputeryzacja .Macie sale multimedialne i jest wyższy poziom nauczania.

- Co chciałbyś przekazać swoim kolegom i koleżankom?

- Chciałbym im przekazać, że bardzo miło z nimi spędziłem podstawówkę i miło wspominam te chwile.

- Dziękuję za wywiad.