SKRZYNKA ZAUFANIA

W naszej szkole zaczęła funkcjonować „skrzynka zaufania” dla uczniów.

Jest to skrzynka, do której można anonimowo wkładać wiadomości o trapiących uczniów problemach, o których boją się mówić lub też nie wiedzą, do kogo zwrócić się po pomoc.

Dzięki tej skrzynce istnieje możliwość podzielenia się informacjami o problemach swoich, rówieśników, swojej klasy oraz naszej szkoły, o których dorośli często nie mają pojęcia, a które utrudniają dorastanie. Ta skrzynka to szansa na to, by w naszej szkole wszyscy czuli się bezpiecznie, by atmosfera w niej panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi każdego z Was.

Dzięki Waszym wiadomościom i sygnałom możliwe będziereagowanie przez nas „dorosłych” w sytuacjach kryzysowych, by zapewnić Wam niezbędną pomoc i wsparcie.

Jeśli mamy szybko i skutecznie działać, i docierać do osób potrzebujących, to wielkim ułatwieniem będzie podanie nazwiska lub klasy, w której konieczna jest nasza pomoc.

Dzięki „skrzynce zaufania” możesz otrzymać pomoc ze strony dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców, pedagoga, a także innych osób lub instytucji zajmujących się udzielaniem pomocy osobom potrzebującym!!!

Nie przechodź obojętnie wobec zła, które dzieje się wokół Ciebie!!!

Opiekun Samorządu Szkolnego