O kulturze brytyjskiej

W odpowiedzi na dużą ciekawość dzieci i chęć poznania kultury brytyjskiej w czasach wzmożonej migracji Polaków na wyspy brytyjskie stworzono projekt "Elementy kultury brytyjskiej na lekcjach języka angielskiego". Innowacja ma za zadanie przybliżyć dzieciom obraz kraju i ludzi, którzy posługują się na co dzień językiem angielskim i poszerzyć ich wiedzę i umiejętności językowe w oparciu o inne niż tylko tradycyjny podręcznik materiały i techniki pracy.

Realizując zadania innowacji dzieci będą rozwijać sprawność mówienia, pisania, czytania i słuchania w języku angielskim poprzez poznawanie kultury brytyjskiej i dokonywanie porównań z kulturą Polski w celu kształtowania świadomości własnego dziedzictwa kulturowego i budowania tolerancji wobec innych kultur. Program zakłada poznawanie szeroko pojętej kultury anglojęzycznej jako źródła uczenia się języka angielskiego oraz uświadomienie znaczenia znajomości języków obcych. Podczas nauki wykorzystywana będzie wiedza i umiejętności uczniów zdobyte w ramach wszystkich przedmiotów szkolnych oraz poza szkołą, takie jak Internet, film czy podróże.

Autorki innowacji pedagogicznej: Anna Kurzeja, Anna Jastrzębska

Święto zakochanych

Uczniowie klas IV uczestniczący w projekcie "Elementy kultury brytyjskiej na lekcjach języka angielskiego" znów mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o kolejnym tradycyjnym brytyjskim zwyczaju, obchodzonym 14 lutego święcie zakochanych czyli tzw. Walentynkach.

Czytaj więcej: Święto zakochanych