Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 377 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka do Krakowa z okazji Dnia Dziecka

W dniu 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do zwiedzania koszar 16 BPD w Krakowie, korzystając z Dni Otwartych Koszar.

Już na samym początku poczuliśmy się jak prawdziwi żołnierze. Podziwialiśmy pokaz antyterrorystów, którzy „odbijali” kolegę z rąk porywaczy. Akcję, która zakończyła się powodzeniem, a szczególnie żołnierzy biorących w niej udział nagrodziliśmy gromkimi brawami. Następnie przywitał nas jeden z żołnierzy, który oprowadzał naszą grupę na terenie jednostki do poszczególnych stanowisk. Nieobca i straszna była nam pierwsza pomoc, tym bardziej, że Weronika i Gabryś poradzili sobie z tym doskonale – oczywiście pod okiem instruktora. Najwięcej emocji i radości wywołały ćwiczenia praktyczne z wyrzutnią rakiet i karabinem snajperskim. Okazało się, ze dziewczynki „mają oko” i trafiają do celu idealnie. Wszyscy ćwiczyliśmy na skoczni trójstopniowej przygotowującej skoczka do skoku. Byliśmy w samolocie Herkules. Być może jako przyszli desantowcy przymierzaliśmy także spadochrony i, mimo że ciężkie, daliśmy radę! Mieliśmy możliwość przejazdu wozem policyjnym i ciężarówką wojskową. Emocji było co niemiara, tym bardziej, że przed nami było jeszcze dużo wrażeń.

Po południu byliśmy na rynku w Kościele Mariackim i podziwialiśmy w nim ołtarz Wita Stwosza. Następnie zwiedziliśmy Sukiennice i zatrzymaliśmy się pod pomnikiem naszego wielkiego poety Adama Mickiewicza. Po krótkim odpoczynku i zakupieniu pamiątek pojechaliśmy do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Mimo, że zmęczeni, wykonywaliśmy doświadczenia i próbowaliśmy zrozumieć prawa fizyki. Ogród ten dostarczył nam dużo wrażeń. Na koniec ożywiliśmy się lodami i szczęśliwie wróciliśmy do domu.

To była super wycieczka! Zresztą zobaczcie sami.

krakow2017_1.jpg - 104.93 KB

krakow2017_2.jpg - 116.99 KB

Halina Mazur
czerwiec 2017

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!