Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Powietrze bez śmieci

Klasa II A wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „POWIETRZE BEZ ŚMIECI”. W klasie odbyło się pięć lekcji.

Pierwsza z nich uczyła nas co to jest powietrze i jakie ma właściwości. Uczniowie przeprowadzili szereg doświadczeń i wyciągali z nich wnioski:

  • Powietrze to bezwonny, niewidoczny gołym okiem gaz, który jest sprężysty.
  • Powietrze może być zimne, ciepłe, wilgotne.
  • Przede wszystkim służy do oddychania.

Druga lekcja uczyła nas co to jest smog i jak powstaje. Przeprowadziliśmy kolejne doświadczenia i obejrzeliśmy film z Radkiem Brzózką, który jest ambasadorem akcji „POWIETRZE BEZ ŚMIECI”. Dzieci przekonały się, że paląc śmieci, kolorowe gazety i plastiki, tworzy się smog.

Na trzeciej lekcji dowiedzieliśmy się co my możemy zrobić, żeby powietrze było czyste. Nauczyliśmy się segregować śmieci, wykonaliśmy antysmogowe transparenty i zorganizowaliśmy w szkole happening. Przeszliśmy też ulicami naszego miasta nawołując mieszkańców do walki ze smogiem.

Czwarta lekcja to troska o nasze zdrowie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób smog zatruwa nasz organizm. Tym razem w grupach dzieci przygotowały krótkie scenki, pozostałe dzieci odgadywały w jaki sposób smog wpływa na nasze serce, płuca, oczy.

Ostania lekcja nauczyła nas jak postępować, gdy już smog jest. Co trzeba robić, a czego nie wolno. Na przykład nie wolno uprawiać sportu na zewnątrz, wietrzyć mieszkania. Gdy już musimy wyjść, to zakładamy antysmogowe maseczki, w razie kłopotów ze zdrowiem korzystamy z pomocy lekarza.

Jesteśmy teraz specjalistami od smogu, wiemy jak powstaje i jak z nim walczyć. Wiemy jak postępować, gdy smog zagraża naszemu zdrowiu.

smog2018_1.jpg - 90.70 KB

smog2018_2.jpg - 95.28 KB

smog2018_3.jpg - 97.08 KB

smog2018_4.jpg - 80.86 KB

smog2018_5.jpg - 100.79 KB

Marzena Gzyl

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!