Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Zalipie – „Malowana Wieś”

Uczniowie z klasy I b i II b uczestniczyli w wycieczce do Zalipia. Dzieci miały okazję zwiedzić Dom Malarek i ich pracownię artystyczną. Pięknie zdobione ściany, ekspozycja prac zalipiańskich artystów, meble z motywami kwiatowymi wywarły na dzieciach niesamowite wrażenie.

Obok Domu Kultury znajdują się obiekty zdobione motywami kwiatowymi: studnia, mała chatka, stoły z ławami i zegar na ziemi.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez artystki z Zalipia. Własnoręcznie malowali farbami pisankę, ozdabiali jajka z drewna oraz wykonali palmy wielkanocne. Na koniec naszego pobytu Pani Ania dokonała wpisu do księgi pamiątkowej. Po wykonaniu zadań, posileniu się i zakupieniu pamiątek dzieci wraz z paniami udały się w drogę powrotną.

Dzięki tej wycieczce poszerzyliśmy wiedzę o sztuce regionalnej Zalipia. W drodze powrotnej podziwialiśmy malowane chaty, płoty, kopce, studnie i piękną przyrodę. Wycieczka była udana.

zalipie2018_1.jpg - 83.45 KB

zalipie2018_2.jpg - 89.81 KB

zalipie2018_3.jpg - 106.32 KB

Anna Wójcik, Agnieszka Mączyńska, Renata Kowalska

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!