Wiosna w „kolorowych skarpetkach”

Tegoroczną wiosnę powitaliśmy wszystkimi kolorami tęczy, ponieważ 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Kolorowej Skarpetki”, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z naszą uczennicą Antoniną Masin oraz wszystkimi osobami z Zespołem Downa, uczniowie i nauczyciele założyli tego dnia skarpetki nie do pary, jako symbol niepasującego chromosomu w łańcuchu genetycznym oraz niedopasowania społecznego z jakim zmagają się te osoby.

Krótkie pogadanki przeprowadzone przez wychowawców uświadomiły dzieciom specyfikę funkcjonowania osób z tego rodzaju niepełnosprawnością, ucząc ich akceptacji i zrozumienia.

Tosia tego dnia czuła się wyjątkowo. Częstowała cukierkami, mówiąc, że dziś jest jej święto…

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i przyłączenie się do tak ważnej akcji szerzenia tolerancji w stosunku do osób, które są wśród nas.

dz_kolor_skarpet2018_1.jpg - 98.33 KB

dz_kolor_skarpet2018_2.jpg - 101.09 KB