Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Pierwszy dzień wiosny w teatrze

Klasa Va i Vb pierwszego dnia Wiosny wybrały się na wycieczkę do Kielc. Głównym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze im. Stefana Żeromskiego i sztuka "Ania z Zielonego Wzgórza". Książkę Lucy Maud Montgomery przetłumaczyła Rozalia Bersteinowa, a zaadoptował Henryk Królikowski. Powieść o rudowłosej dziewczynce ma ponadczasowe cechy, które mimo upływu czasu zachowują świeżość, bawią i wzruszają. Kolejne pokolenia, zwłaszcza dziewcząt, przeżywają przygody Ani razem z nią. „Ania z Zielonego Wzgórza” przedstawiona w kieleckim teatrze ma dodatkowe atuty: jest rozśpiewana, roztańczona, barwna. Teksty piosenek: Maciej Wojtyszko, Muzyka: Zbigniew Karnecki. Po spektaklu wszyscy zgodnie stwierdzili, że są zachwyceni sztuką i bardzo im się podobało.

wiosna_teatr2018_1.jpg - 75.05 KB

wiosna_teatr2018_2.jpg - 91.05 KB

Lucyna Kozłowska

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!