Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

Plastyczne konkursy biblijne

„MARZENIA BOGA” i „Z MARYJĄ NA MISJACH” to tematy konkursów, w których uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły.

Prace plastyczne do konkursu „Marzenia Boga” wykonali uczniowie klasy II i III. Bóg Stwórca, pragnie szczęścia każdego człowieka, Jego marzeniem jest by człowiek żyjąc na ziemi korzystał z Jego darów, żył w zgodzie i przyjaźni wszystkimi ludźmi, braćmi Jednego Ojca, Boga. Prace uczniów są plastyczną prezentacją ukazującą realizację Dekalogu i przykazania miłości w rodzinie otwartej na Bożą prawdę, dobro i miłość, zatroskanej nie tylko o własną wspólnotę rodzinną, ale także o wszystkich mieszkańców ziemskiego globu. Prace naszych uczniów zachwycają inwencją twórczą, pomysłowością i pięknem wykonania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Trzy prace zakwalifikowane do etapu diecezjalnego zostały wysłane do Wydziału Katechetycznego w Kielcach. Serdeczne podziękowanie składamy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

W konkursie plastycznym „Z Maryją na misjach” wzięli udział uczniowie klasy IV, V i VI. W swoich pracach przedstawili Sanktuaria Maryjne w krajach misyjnych i pracę misjonarzy, którzy zostali posłani przez Chrystusa i są świadkami Jego miłości. Z dala od ojczystej ziemi, swoim życiem, miłością i poświęceniem współtworzą bogatą historię kraju, promieniują na całą społeczność poprzez działalność oświatową i charytatywną, pomagają tym, o których świat nie chce pamiętać. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy i upominki, a dwie prace zostały wysłane do Wydziały Misyjnego w Warszawie.

Dziękujemy także tym uczniom naszej Szkoły, którzy w duchu miłosiernej miłości naśladują Pana Jezusa i bezinteresownie wspierają afrykańskie sieroty poprzez Duchową Adopcję. Za postawę solidarności z najuboższymi i każdy pieniążek wrzucony do misyjnej skarbonki na pomoc Medarowi z Burundi, któremu pomagamy już od ponad dziesięciu lat – serdecznie dziękujemy.

s. Alma

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!