Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Lekcja ciepła

16 marca odbyła się w naszej szkole w klasie II A „Lekcja ciepła”, prowadzona w ramach projektu edukacyjnego. Na akcję składają się trzy lekcje. Była to druga z zaplanowanych trzech zajęć. Lekcję poprowadziła wychowawczyni, pani Marzena Gzyl wraz z koordynatorkami projektu, paniami Dorotą Zamojską i Beatą Gierczak, pracownicami Komunalnego Związku Ciepłownictwa „Ponidzie”.

Temat zajęć brzmiał „Jak produkuje się ciepło systemowe, które ogrzewa nasze mieszkania”. Dzieci dowiedziały się czym jest ciepło, skąd się bierze i w jaki sposób dociera do naszych mieszkań, przypomniały w jaki sposób można pozyskiwać ciepło i jak można je oszczędzać. Panie przeprowadziły bardzo ciekawe doświadczenie, zbudowały mały system ciepłowniczy i wymiennik ciepła. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach, uzupełniły kartę przebiegu doświadczenia i odpowiadały na bardzo trudne pytania. Na zakończenie dzieci dostały malowanki i wysłuchały bajki pt. „Czerwony Kapturek w Mieście”. Już wkrótce trzecia z zaplonowanego cyklu.

lekcja_ciepla2018_1.jpg - 68.92 KB

lekcja_ciepla2018_2.jpg - 85.46 KB

lekcja_ciepla2018_3.jpg - 85.36 KB

Marzena Gzyl

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!