Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 305 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie z Andersenem klasy II „b”

Drugiego kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Tego dnia urodził się duński pisarz i poeta Hans Christian Andersen. Uczniowie klasy II „b” wzięli udział w lekcji bibliotecznej, poświęconej twórczości H.Ch. Andersena. Prowadząca zajęcia pani Ewa Tarapata zapoznała dzieci z biografią i twórczością pisarza w formie prezentacji multimedialnej. W trakcie zajęć uczniowie układali puzzle, losowali przedmioty i dopasowywali je do właściwej baśni, rozwiązywali krzyżówkę, czytali fragmenty baśni i odgadywali tytuły, łączyli w pary właściwe wyrazy. Na zakończenie wzięli udział w czytaniu inscenizacji baśni „Brzydkie kaczątko”. Podczas czytania towarzyszyły im uczucia smutku, wzruszenia, radości i zaciekawienia. Polecamy koleżankom i kolegom z innych klas do wzięcia udziału w tak ciekawej i pouczającej lekcji.

andersen2018_1.jpg - 96.15 KB

andersen2018_2.jpg - 85.69 KB

Anna Wójcik

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!