Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 302 gości oraz 0 użytkowników.

Powietrze bez śmieci – konkursy

Dbając o czystą przyszłość polskich rodzin Nasza Szkoła włącza się do kampanii edukacyjnej „Powietrze bez śmieci” organizowanej przez Fundację PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza (https://www.powietrzebezsmieci.pl/szkoly/aktualnosci). Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń związanych ze smogiem i walka z nim.

smog_wawelski2018.jpg - 28.83 KB

http://memy.pl/mem_1044074_smog_wawelski

Smog, to zagrożenie dla zdrowia nas wszystkich. Główną jego przyczyną jest „niska emisja”, czyli spaliny pochodzące z pieców, głównie starego typu, w których pali się dosłownie wszystkim. Szacuje się, że w Polsce użytkowanych jest ok. 3 milionów takich „śmieciuchów”. Co roku w naszym kraju na skutek oddychania złej, jakości powietrzem przedwcześnie umiera ponad 51 tys. osób.

Nie chcemy, aby tak się działo. Uważamy, że należy zwiększyć wiedzę dzieci na temat smogu, aby wytworzone nawyki, pozostały z nami przez całe życie.

Zachęcamy Uczniów do wzięcia udziału w konkursach:

Plastyczny dla klas 0-IV

Temat brzmi: Tęczowy świat bez „kopciuchów”

Założenia organizacyjne:

  • Prace plastyczne powinny być wykonane wybraną techniką plastyczną: farby, kredki, kolaż flamastry, na papierze (blok techniczny) w formacie A3 (bez prac wykonanych z materiałów sypkich i spożywczych).
  • Każdy z uczniów może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
  • Każdy uczestnik konkursu powinien opatrzyć pracę swoimi danymi: imię i nazwisko, klasa.
  • Prace, które nie będą podpisane – anonimowe, nie będą zakwalifikowane do konkursu.
  • Prace konkursowe należy złożyć do wychowawców klas lub do Pani Wioletty Kumor w terminie do 10 kwietnia 2018 roku.

Wyniki konkursu i nagrody:

1. Jury powołane przez organizatora spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu.

2. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.

3.Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w kwietniu podczas imprezy z okazji Dnia Ziemi

Klasy V-VII

Literacki SMS „O smogu”

Uczestnicy formułują literackie wypowiedzi, składające się maksymalnie ze 160 znaków (ze spacjami) w formie złotej myśli, aforyzmu, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Treść literackich SMS-ów dotyczyć musi tematu.

Prace konkursowe (wydrukowane i zapisane na nośniku pamięci) należy złożyć do wychowawców klas lub do Pani Wioletty Kumor w terminie do 10 kwietnia 2018 roku.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w kwietniu podczas imprezy z okazji Dnia Ziemi, a wyróżnione teksty zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły. Zgłoszenie uczestnika jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację tekstu konkursowego.

Ocenie jury podlegać będą:

  • trafność i wymowa tekstu,
  • oryginalność formalna (dowcip, gra słów, aluzja, poetyckie ujęcie itp.)

Literacki – bajka „Dzieci dzieciom bajki piszą – o smogu wawelskim”

Objętość pracy nie powinna przekroczyć 3-4 stron maszynopisu formatu A4.

Prace konkursowe (wydrukowane) należy złożyć do wychowawców klas lub do Pani Wioletty Kumor w terminie do 10 kwietnia 2018 roku.

Ocenie jury podlegać będą:

  • wymowa tekstu,
  • oryginalność formalna,
  • morał.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w kwietniu podczas imprezy z okazji Dnia Ziemi, a wyróżnione teksty zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły. Zgłoszenie uczestnika jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację tekstu konkursowego.

Szkolny organizator Wioletta Kumor

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!