Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

„Cukierek Za Życzliwość - I Ty Możesz Zostać Wolontariuszem”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju zgłosiła przystąpienie do VI Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek Za Życzliwość - I Ty Możesz Zostać Wolontariuszem” organizowanego przez fundację Dwa Skrzydła Anioła w r. szk. 2017/18.

Do konkursu koordynowanego przez Samorząd Szkolny zgłosiło się 50 uczniów z kl. I-V.

Celem konkursu jest uczenie młodzieży bezinteresownej pomocy potrzebującym (wolontariat) we współpracy z rodzicami, nauczycielami i czerpanie z tego satysfakcji.

Dla tych uczniów, którzy zgłosili swój udział w konkursie i dla ich opiekunów publikujemy plan działania i regulamin konkursu.

 1. Konkurs trwa od 1 X 2017 roku do 15 I 2018 roku. Po tym terminie należy prowadzone Dzienniki Dobrych Uczynków przekazać opiekunkom Samorządu Uczniowskiego: p. E. Guni lub p. J. Kubickiej. W szkole zostanie powołana komisja, która oceni prace uczniów i ustali zwycięzców oraz przyzna dyplomy i nagrody. Najlepsze zeszyty zostaną przesłane do Fundacji i wezmą udział w ogólnopolskim konkursie. Punktowany jest każdy uczynek oraz wygląd zeszytu.
 2. Każdy uczeń, który zgłosił przystąpienie do konkursu, zakłada zeszyt, pisze na okładce: DZIENNICZEK DOBRYCH UCZYNKÓW oraz nazwisko i imię, klasę.
 3. Na wewnętrznej stronie okładki rodzice piszą, że biorą pełną odpowiedzialność za działania dziecka, kontrolują je i wspomagają. Składają podpis z datą.
 4. Uczniowie zapisują na bieżąco w zeszycie wykonane dobre uczynki (mogą dzienniczek ozdabiać), zaś rodzice, ewentualnie katecheci lub wychowawcy składają pod każdym uczynkiem podpis z datą.
 5. Zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu, na który najlepsze dzienniczki ze szkół zostaną wysłane, otrzymają statuetki DWA SKRZYDŁA ANIOŁA oraz ŚWIADECTWA SZLACHETNOŚCI.

Załącznik: przykłady dobrych uczynków:

 • opieka, pomoc kolegom, koleżankom niepełnosprawnym
 • pomoc w nauce uczniom mniej zdolnym
 • nawiązanie przyjaźni z uczniem nieakceptowanym w klasie
 • podzielenie się kanapką z głodną osobą
 • ustępowanie miejsca starszym, inwalidom
 • pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu i osobom niepełnosprawnym
 • robienie zakupów (razem z rodzicami) sąsiadom niepełnosprawnym
 • udział w akcjach charytatywnych
 • odwiedzanie chorych uczniów, pomoc w nauce
 • odwiedzanie osób samotnych, potrzebujących sąsiadów i pomaganie im w różny sposób (wyprowadzanie psa, spacer z samotną osobą, pomoc w pracach codziennych)
 • postanowienie, że się nie używa brzydkich słów i dotrzymanie obietnicy.

Kontakt z fundacją: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     tel. 663 286 554

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!