Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Bezpieczny przedszkolak

Dziś nas uczył pan policjant

jak się chodzi po ulicach

Od początku roku szkolnego dzieci poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant.

We wtorek 3 października zaprosiliśmy więc do naszej szkoły Panią policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywały się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na pożegnanie zaśpiewały piosenkę o ruchu drogowym.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!

Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały odblaskowe znaczki, dzięki którym będą bardziej widoczne w czasie spacerów i wycieczek.

Renata Mielowska

Czesława Parada

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!