Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Klasa II a na wycieczce w lesie

Nasza klasa była na pieszej wycieczce w lesie. Oglądaliśmy i nazywaliśmy drzewa i krzewy występujące w lesie, piętra lasu i ich mieszkańców. Zobaczyliśmy pająka krzyżaka pomarańczowego, wielkiego pasikonika zielonego, żuczka leśnego, stonogę i żabki. Las był pełen pięknych muchomorów i wielu innych grzybów niejadalnych, ale nam się udało znaleźć borowiki, koźlaki czerwone i brązowe, kanie, podgrzybki, opieńki i maślaki. Mierzyliśmy obwody pni drzew. Największy obwód miała wierzba płacząca – 3m 40cm, dąb miał obwód 2m 50cm, a brzoza 1m 50cm. Oglądaliśmy mrowisko, a przez lupy oglądaliśmy mech, porosty i grzyby. Przez lornetkę oglądaliśmy skrzeczącą sójkę, która wszystkim oznajmiała, że weszliśmy do lasu. Weroniczka robiła cały czas notatki, które wykorzysta do sprawozdania z wycieczki. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

las2017_1.jpg - 104.71 KB

las2017_2.jpg - 124.46 KB

las2017_3.jpg - 119.94 KB

las2017_4.jpg - 132.01 KB

Marzena Gzyl

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!