Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień Chłopaka w IV „E”

30 września obchodzimy Święto Chłopców. Starsze pokolenie nawet często nie wie, że takie święto istnieje i kiedy jest obchodzone. Otóż, wyjaśniamy, że Dzień Chłopaka powstał prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet, aby panowie nie byli pokrzywdzeni i aby dziewczęta mogły im się odwdzięczyć za pamięć i upominki. Ponieważ krótka historia święta sięga zaledwie 1999 roku, nie ma jeszcze ustalonej jednolitej dla całego świata daty, kiedy powinno być obchodzone. W Polsce istnieją dwie równoległe daty: młodzi panowie dostają życzenia 30 września, zaś dorośli mężczyźni 10 marca.

dz_chlopaka2017_01.jpg - 68.82 KB

W tym dniu dziewczęta z klasy IV „e” przygotowały dla swoich kolegów życzenia, prezenty, słodkości i pełen humoru turniej. Chłopcy mogli ubiegać się o tytuł „NAJ” w różnych konkurencjach

„NAJSZYBSZY"

Zadaniem chłopców było szybkie nawleczenie igły krawieckiej i przyszycie ciągu 3. minut guzika. Najlepiej poradził sobie Bartek, który w regulaminowym czasie zdążył nawlec nitkę na igłę.

dz_chlopaka2017_02.jpg - 82.58 KB

„WYGIMNASTYKOWANY”

Tym razem chłopcy musieli popisać się ciekawą figurą gimnastyczną. Wszystkie były bardzo skomplikowane i dziewczęta miały trudne zadanie, żeby zadecydować, który chłopiec jest najbardziej wygimnastykowany. Wybór padł jednak na Amadeusza.

dz_chlopaka2017_03.jpg - 79.48 KB

„ZNAWCA SAMOCHODÓW”

Kolejna konkurencja udowodniła, że o samochodach chłopcy wiedzą wszystko, a test na rozpoznawanie logo cieszył się dużym zainteresowaniem wśród żeńskiej części klasy. Dla Amadeusza nie było problemu rozpoznać Infiniti, Lamborghini czy Suzuki.

dz_chlopaka2017_04.jpg - 80.18 KB

„OMNIBUS”

Ta konkurencja udowodniła, że nie ma dziedziny, w której nasi Wspaniali wiedzą i umiejętnościami by się nie wykazali. Choć pytania były z różnych dziedzin, np. czym się różnią pończochy od rajstop?, jaki lekarz leczy ból ucha?, to chłopcy nie tracili fasonu, a najlepiej poradził sobie Mateusz.

dz_chlopaka2017_05.jpg - 74.99 KB

„NAJBARDZIEJ CZUŁY CHŁOPIEC”

Chłopcy odpowiadali na pytania dotyczące konkretnych sytuacji życiowych. Dziewczynki najbardziej ujęła za serce wypowiedź Bartka, który najczulej przekonywał mamę, aby pozwoliła mu zjeść całe pudełko lodów.

dz_chlopaka2017_06.jpg - 75.76 KB

„NAJSILNIEJSZY”

Podczas tej konkurencji było sporo emocji. Każdy chłopak chciał udowodnić, że jest najsilniejszy i w razie potrzeby obroni koleżankę z klasy. W finale zmierzyli się: Michał i Wiktor, zaś najsilniejszym okazał się Michał.

dz_chlopaka2017_07.jpg - 97.93 KB

„NAJLEPSZY TANCERZ”

Tym razem wszyscy chłopcy wypadli wspaniale. Dziewczęta oceniały, w jaki sposób chłopcy proszą je do tańca oraz poczucie rytmu. Najlepszymi tancerzami okazali się Mikołaj i Bartek. Wspaniale zatańczyli też Amadeusz i Wiktor oraz Michał i Adrian. W turnieju tańca na zwycięzców czekały prawdziwe medale, wykonane przez koleżanki z klasy (Marysię, Patrycję, Natalkę, Olę, Wiktorię, Amelkę).

dz_chlopaka2017_08.jpg - 100.41 KB

Na zakończenie Pani wychowawczyni, która uważnie obserwowała zmagania chłopców pogratulowała im hartu ducha i złożyła życzenia, zaś dziewczynki wręczyły niespodzianki – nowoczesne kostki, z których mogą układać statki, samoloty itp.

Myślicie, że to już koniec niespodzianek, otóż nie. Basia i Alicja upiekły dla wszystkich dzieci słodziutkie babeczki. Oczywiście te dla chłopców były imiennie podpisane, a wszystkie pięknie udekorowane.

dz_chlopaka2017_09.jpg - 64.29 KB

Jakież było nasze zdziwienie, gdy na zakończenie lekcji Adrian w podziękowaniu zadedykował koleżankom z klasy utwór, który wykonał na skrzypcach.

dz_chlopaka2017_10.jpg - 43.78 KB

To był naprawdę cudowny Dzień Chłopaka. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zakupie upominków, pieczeniu babeczek oraz wykonaniu medali.

Wioletta Kumor

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!