Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

XV Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej

Jak ważna jest ekologia wszyscy wiemy. Już od najmłodszych lat uczymy się, jak chronić rośliny, zwierzęta, wodę. Z tej okazji nasza szkoła podejmuje wiele inicjatyw mających na celu ochronę przyrody ożywionej i nieożywionej. Uczymy dzieci szacunku do przyrody i czułą potrzebę jej ratowania.

13 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się podsumowanie XV Gminnego Konkursu Plastycznego o tematyce ekologicznej pt. „Pożyteczne owady w przyrodzie”. Organizatorem konkursu jest Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój przy współudziale naszej szkoły. Na uroczystości gościliśmy Burmistrza Pana Henryka Radosza i Panią Annę Bezak, przedstawicielkę Wydziału Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, dyrekcję szkoły, nauczycieli i laureatów konkursu z przedszkoli i szkół Gminy Busko-Zdrój.

ekolog2017_1.jpg - 101.95 KB

Konkurs ten, jako co roku, cieszy się dużym zainteresowaniem. Komisja w składzie: Alicja Michalska SP3, Barbara Wnuk-Spirowska ZPO nr 1, Anna Bezak przedstawicielka Wydz. Ochrony Środowiska, Anna Adamczyk SP2, Ewelina Ciślak SP2, Krystyna Anna Ćwiertnia SP2 wyróżniła wiele prac ze wszystkich szkół, które można było podziwiać na wystawie.

ekolog2017_2.jpg - 119.81 KB

W nawiązaniu do tematyki konkursu klasa integracyjna III c przygotowała przedstawienie pt. „Calineczka”. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

ekolog2017_3.jpg - 107.84 KB

ekolog2017_4.jpg - 110.27 KB

W końcu nadeszła chwila najbardziej oczekiwana! Nagrody i dyplomy wręczał Burmistrz Pan Henryk Radosz i Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Kumor. Koordynatorami konkursu były: Krystyna Anna Ćwiertnia, Ewelina Ciślak, Anna Adamczyk. Na zakończenie wszyscy otrzymali podziękowania za zaangażowanie i udział w konkursie.

ekolog2017_5.jpg - 112.86 KB

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii kl. „0”

I miejsce - Tomasz Kular PP nr 3 Busko-Zdrój

II miejsce - Magdalena Parchatko PP nr 2 Busko-Zdrój

III miejsce - Amelia Piasecka ZPO Kołaczkowice

Wyróżnienie

 • Blanka Wieloch NPAJ „Słoneczko” Busko-Zdrój
 • Amelia Wróbel PP nr 3 Busko-Zdrój
 • Julia Bąk PP nr 3 Busko-Zdrój
 • Wiktoria Kotarba SP nr 2 Busko-Zdrój

W kategorii kl. I-III

I miejsce

 • Magdalena Marciniec kl. III SP nr 2 Busko-Zdrój
 • Nikola Piwowarczyk kl. II SP nr 2 Busko-Zdrój

II miejsce

 • Julia Przyłudzka kl. III ZPO Szaniec
 • Martyna Kolarz  kl. II SSP Słabkowice
 • Amelia Wężowicz kl. I ZPO nr 1 Busko-Zdrój

III miejsce

 • Maria Nieć kl. III SP nr 2 Busko-Zdrój
 • Ewa Sroka kl. II SP nr 2 Busko-Zdrój
 • Natalia Kuś kl. II ZPO Zbludowice

Wyróżnienie            

 • Antonina Kudła kl. II ZPO Zbludowice
 • Patryk Pawłowski kl. II ZPO Zbludowice
 • Weronika Czerw kl. I SP nr 2 Busko-Zdrój
 • Marianna Kaczor kl. II ZPO nr 1 Busko-Zdrój
 • Marcel Śpiewla kl. III SP Siesławice
 • Nagrody specjalne
 • Paweł Jewiarz kl. III integracyjna   SP2
 • Tosia Masin kl. III integracyjna   SP2
 • Filip Jaros    kl. III integracyjna   SP2

W kategorii kl. IV-VI

I miejsce -  Anna Ozgowicz kl. IV ZPO nr 1 Busko-Zdrój

II miejsce - Tymoteusz Panek kl. IV ZPO Zbludowice

III miejsce - Magdalena Borycka kl. IV ZPO nr 1 Busko-Zdrój

Wyróżnienie

 • Roksana Kempa kl. IV SP Siesławice
 • Buczak Wiktoria kl. VI SP nr 2 Busko-Zdrój
 • Gabriela Skwark  kl. V SSP Słabkowice
 • Szymon Ściubisz kl. IV SP nr 3 Busko-Zdrój

Organizatorzy: Ewelina Ciślak, Krystyna Anna Ćwiertnia, Anna Adamczyk
czerwiec 2017

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!