Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 230 gości oraz 0 użytkowników.

Wojewódzki Turniej "Dziecięcej Piłki Ręcznej"

W sobotę, 10 czerwca 2017 r., w kieleckiej Hali Legionów w Kielcach, rozegrane zostały finały turnieju Dziecięca Piłka Ręczna. Udział w tej wielkiej imprezie wzięli również wychowankowie Pana Roberta Papaja, którzy awansowali do finału wojewódzkiego wygrywając wszystkie mecze w Turnieju Powiatowym w Stopnicy. Wojewódzki turniej był ostatnią częścią programu Dziecięca Piłka Ręczna, który rozpoczął się w listopadzie 2016 roku. Zmaganiom młodych szczypiornistów oprócz licznej grupy rodziców przyglądali się między innymi były trener Vive Tauron Kielce i reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, a obecnie europoseł Bogdan Wenta, zawodnik Vive Tauron Kielce Paweł Paczkowski oraz szczypiornistki Korony Handball Kielce Agnieszka Młynarska, Kornelia Czubaj, Magdalena Kędzior i Aleksandra Orowicz, które przeprowadziły z dziećmi rozgrzewkę.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju znalazła się w 4. grupie razem ze Szkołą Podstawową nr 1 w Kazimierzy Wielkiej, Szkołą nr 32 w Kielcach i Szkołą nr 13 w Skarżysku-Kamiennej.

Rozgrywki w fazie grupowej odbywały się systemem każdy z każdym. Nasi zawodnicy mimo wielkiego zapału i zaangażowania zakończyli rozgrywki grupowe na III miejscu, wygrywając jeden mecz, a dwa przegrywając. Smutne miny chociaż trochę osłodziły medale, koszulki i inne prezenty.

Sukcesem natomiast zakończył się konkurs języka angielskiego zorganizowany w ramach Turnieju Wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Gąsior i Wiktor Partyka. Chłopcy zajęli III miejsce. Natomiast statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Piotr Bąk. Cała drużyna otrzymała też Voucher – zaproszenie dla drużyny na mecz Vive Tauron Kielce w sezonie 2017/2018.

Klasyfikacja końcowa Wojewódzkiego Turnieju "Dziecięcej Piłki Ręcznej":

  1. SP Łopuszno,
  2. SP 32 Kielce,
  3. SP Królewiec,
  4. SP Chęciny.

turn_kielce2017_1.jpg - 130.80 KB

turn_kielce2017_2.jpg - 139.99 KB

turn_kielce2017_3.jpg - 107.87 KB

Robert Papaj, Lucyna Kula
czerwiec 2017

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!