Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

W kręgu świętokrzyskich legend

Na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach wystawiono spektakl pt. „Cyrograf”. Powstał on na kanwie „Legend świętokrzyskich”, które opracował J. Stankiewicz.

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, którzy 2 czerwca wybrali się do Teatru, poznali magiczny świat czarownic, zbójów i diabłów.

W sztuce Renaty Głasek-Kęskiej przewijają się, oprócz ciemnych charakterów, postacie jasne i dobre, które, po wielu przygodach i perypetiach, w końcu zwyciężają siły ciemności. Widzowie dowiedzieli się, skąd się wzięło Gołoborze i jaskinia zwana Piekłem. Poznali historię Emeryka i świętego jelenia. Niektórych zadziwiły losy pyszałkowatego Pielgrzyma, który w postaci kamiennego posągu, co rok posuwa się o ziarnko piasku ku Świętemu Krzyżowi. Legenda o zbóju Madeju pokazuje, że nawet najgorszy zbir może zmienić swoje życie i odkupić swoje grzechy, a na poprawę swojego zachowania nigdy nie jest za późno. Oczywiście, nikomu nie jest już obca legenda o powstaniu Kielc.

Publiczność była pod wrażeniem wspaniałej scenografii oraz „prastarych” kostiumów. W niezwykłych nastrój wprowadzała wszystkich wspaniała, średniowieczna muzyka.

legendy2017_1.jpg - 123.82 KB

legendy2017_2.jpg - 109.74 KB

Ewa Gunia
czerwiec 2017

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!