Get Adobe Flash player

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

„MOJE PONIDZIE” 2017

Kolejny sukces w konkursie! Niedawno w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się finał XIV edycji konkursu Moje Ponidzie organizowanego przez buski PODiDN. Naszą szkołę po raz drugi reprezentowała mocna drużyna, czyli Amelia Wojnowska i Kamil Kumor z klasy VI a.

Jak co roku, na uczestników czekały ciekawe konkurencje. Były klasyczne pytania, sprawdzające wiedzę, krzyżówka, piękne zgadywanki – gimnazjaliści z grupy teatralnej „Zlepce” przedstawiali krótkie scenki, na podstawie których należało odgadnąć tytuł i bohaterów buskich legend. Jedną z najciekawszych konkurencji, sprawdzającą zarówno wiedzę, jak i kreatywność uczestników, było zadanie, polegające na stworzeniu plakatu, który miał zachęcać turystów i kuracjuszy, aby odwiedzili nasz region. Amelia i Kamil bardzo szybko stworzyli swój plakat i jako pierwsi zgłosili się do prezentacji. I chyba nie wszyscy byli z tego zadowoleni, ponieważ „dwójkowicze” swoim wystąpieniem podnieśli poprzeczkę bardzo wysoko. Jury oraz pozostali nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem elokwencji, znajomości treści i umiejętności marketingowych Kamila i Amelki. Zdobyliśmy II miejsce. Wiadomo, że każdy wolałby pierwsze. Ten zaszczyt przypadł uczennicom z SP 1, która wiele lat jest gospodarzem finału, ale po raz pierwszy zdobyła złoto.

ponidzie2017.jpg - 59.33 KB

Katarzyna Rusak-Szumilas
czerwiec 2017

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!